Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !


MENU


Panel Usera


Kategorie


PROGRAMY


Torrent: DAEMONIAN - ENDLESS CORRIDOR (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 13-05-2019
Rozmiar: 297.48 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Zagraniczna

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: ---
Liczba komentarzy: 2
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-13 15:49:54

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...
Ostatnimi czasy, kiedy to recenzowałem black rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, a wydanej u nas pod labelem Via Nocturna, musiałem się nieźle natrudzić i naćwiczyć, żeby dojrzeć w tym krążku coś więcej niż chaotyczną masę luźno związanych ze sobą dźwięków. Bardzo się wtedy zmęczyłem i do tamtej płyty nie powróciłem już nigdy więcej.

Tym razem do pewnego stopnia jest podobnie. Znów jednoosobowy projekt rodem z dalekiego wschodu. Znów niewielki dorobek artystyczny muzyka pod pseudonimem Daemonian (wręcz debiut) i znów płyta wydana pod szyldem Via Nocturna. Tyle że tym razem mamy do czynienia z bardziej melodyjnym niż eksperymentalnym black / death metalem, no i teraz człowiek słucha płyty… o tym na końcu.

Rzadko zaczynam recenzję od okładki, ale ta jest tak okropna i tandetna, jakby narysował ją jakiś podstarzały wielbiciel Prince of Persia. W tej kwestii gustu zabrakło, a komputery IBM PC 286XT dawno wyszły już z użycia.

Odmiennie sprawa przedstawia się w materiale. Solidna, pomimo zaledwie czterdziestu minut, dawka muzyki nie pozostawia raczej pola do dyskusji. A dzieląc te niecałe trzy kwadranse na osiem kawałków i intro, możemy mieć pewność, że Daemonian nie zanudzi monumentalnymi konstrukcjami, opartymi na wydumanych aranżacjach i ideach.

Tu linie melodyczne są klarowne i niezbyt skomplikowane, choć nie prostackie czy monotonne. Tu dźwięki soczyście wylewają się z głośników, a strumień muzyczny tryska wręcz prosto w twarz. Oj ostro jest, ostro. Perkusja wali niczym serce nietoperza, a gitary czyste i wyraźne zasuwają takie riffy, że czasem trzeba się zastanowić, gdzie tu sens. Czasem jest odrobinę wolniej (momentami na Eternal Oblivion, Buried in Darkness i w całości na Lightless Candles), ale tylko czasem. Tak w sam raz, żeby odetchnąć przed następnym haustem szaleńczych riffów i miażdżącej sekcji rytmicznej. Wokal tym razem słyszalny jest nieco słabiej, ale to akurat dobrze. Dużo ciekawsze koncepty od warstwy lirycznej ma do zaoferowania instrumentarium Daemonian.

I wcale nie przeszkadza to, że muzyka jest jakby nieco przygłuszona, a perkusja trochę jakby płaska. Nie przeszkadza bardzo standardowy wokal. Nie przeszkadza nawet ta paskudna okładka. Płyta po prostu jest świetna i słucha się jej z taką przyjemnością, jakby to była pierwsza płyta w moim życiu. Jest żywa, prawdziwa, napisana z autentycznym zaangażowaniem a zagrana jeszcze bardziej prawdziwie. Polecam Endless Corridor jak mało co!

Ocena 8,5/10 (Maciek Masta)
1. Intro
2. Infernal Torture
3. Eternal Oblivion
4. Wrath of the Haunted Moon
5. Buried in Darkness
6. Lightless Candles
7. Annihilation of the Holy
8. Into the Storms of Blackness
9. Endless Corridorhttps://www.youtube.com/watch?v=EiWF1QJnvjsPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]
Podziękowania,
 


Podobne pliki
Nie znaleziono podobnych tytułów!


Komentarze
14/05/2019 21.27.09
aleksander58
Wrzuc Lynyrd Skynrd ale penie nie masz
14/05/2019 21.25.14
aleksander58
Ten belkot mlodym klerykom proponujesz  zart wrzuc FREE to dla mlodych rock  lub itp to akurat chyba znaja