Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !


MENU


Panel Usera


Kategorie


PROGRAMY


Torrent: Tylko Nie Mów Nikomu *2019* [480p] [WEB-DL] [XviD] [AC3-M3Q] [FILM POLSKI] [Karibu]
Dodał:  vnkpyzwi
Data: 13-05-2019
Rozmiar: 1.72 GB
Seed: 151
Peer: 35
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Filmy DivX/XviD
Gatunek: Dokumentalny
Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 109
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-15 16:21:04

OPIS:Produkcja: Polska
Gatunek: Dokumentalny
Premiera: 11 maja 2019 (świat)
Reżyseria: Tomasz Sekielski
Scenariusz: Tomasz Sekielskihttps://www.filmweb.pl/film/Tylko+nie+m%C3%B3w+nikomu-2019-830631
https://www.youtube.com/watch?v=tdEd7hOKTmE


Tylko nie mów nikomu ? słowa szeptane do ucha ofiary. Klucz do mrocznej tajemnicy skrzywdzonych dzieci, które osamotnione, bez nadziei na pomoc musiały żyć w strachu, poczuciu winy i wstydu. Dopiero jako dorośli ludzie są w stanie zmierzyć się z krzywdą, jaką im wyrządzono. Oparta na relacjach ofiar, zeznaniach świadków i kościelnych dokumentach historia ukrywanej przez lata wstrząsającej prawdy o przypadkach pedofilii wśród polskich duchownych. Tomasz Sekielski odsłania mechanizmy tuszowania przestępstw popełnionych na dzieciach i OPISuje system, w którym ważniejszy niż dobro ofiar jest interes Kościoła i oprawców w sutannach. Odpowiadają za to konkretni kościelni hierarchowie, którzy uczestniczyli w zmowie milczenia i swoimi zaniechaniami przyczyniali się do kolejnych ludzkich tragedii.
Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.

Pedofilia w Kościele Katolickim to temat, który wywołuje liczne debaty publiczne na temat pozycji duchowieństwa we współczesnym społeczeństwie. Sprawa dzieli miliony obywateli Polski i wzbudza skrajne reakcje ludzi. Zainteresowanie sprawcami w sutannach i ich ofiarami podsyciła premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler", ale o ile produkcja była dziełem fikcji inspirowanym rzeczywistością, o tyle "Tylko nie mów nikomu" jest dokumentem opowiadającym o prawdziwych ludziach.

Film jeszcze przed premierą wywołał dużo reakcji (zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych). Nic dziwnego - w końcu ustaliliśmy wcześniej, że sam Kościół jest obecnie tematem dzielącym społeczeństwo. Teraz możemy zobaczyć, co Tomasz Sekielski i jego ekipa filmowa zdołali przygotować, bowiem film "Tylko nie mów nikomu" został opublikowany na kanale dziennikarza w serwisie YouTube.

Tomasz Sekielski od początku podkreślał, że zależy mu na tym, by jego film był prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków. To jedna z głównych przyczyn, dla których film nie został przygotowany we współpracy z telewizją i raczej na pewno nie zostanie tam pokazany. Jak sam twierdzi, stacje nie są chętne, by prezentować tak niewygodny temat. Na portalu Patronite, gdzie zbierano pieniądze na realizację "Tylko nie mów nikomu", możemy przeczytać:

Cytuje:
Temat ten wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. mainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach. Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie.

Na razie trudno określić, czy "Tylko nie mów nikomu" osiągnie zamierzony przez Sekielskiego efekt. Przed premierą filmu mogliśmy przeczytać w komentarzach pod zwiastunami, że wiele osób chwaliło odwagę dziennikarza za chęć opowiedzenia o tak trudnym temacie i przygotowanie tak wyczerpującego materiału. Pierwszych reakcji na produkcję możemy się spodziewać w następnych tygodniach.


Encoded/Released : M3Q Group
Release Date : 11.05.2019

Format : AVI at 2.029 kb/s
Length : 1,72 GB for 2 h 1 min 32s 42 ms

Video #0 : xvid at 1.826 kb/s
Aspect : 720 x 304 (2.368) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 192 kb/s
INFOs : 2 kanały, 48,0 kHz

DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]
Podziękowania,
 
Komentarze