Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !


MENU


Panel Usera


Kategorie


PROGRAMY


Torrent: George Orwell - Rok 1984 [mp3@128Kbps] [Audiobook PL]
Dodał:  8fd415bf
Data: 13-01-2019
Rozmiar: 698.63 MB
Seed: 5
Peer: 5
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Audio-Booki

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 38
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-13 01:41:50

OPIS:? Autor: George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair)
? Tytuł oryginalny: Nineteen Eighty-Four
? Tytuł Polski: Rok 1984
? Język Oryginalny: Angielski
? Kategoria: Literatura piękna
? Gatunek: Science Fiction
? Forma: Powieść/AudioBook PL.
? Czas trwania: 13h 02m 40s

? CZYTA: Jacek Brzostyński

Źródło Opisu:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/241181/rok-1984

https://audioteka.com/pl/audiobook/rok-1984- W 1949 roku George Orwell, pisarz i publicysta angielski, autor takich pojęć jak : ,,Wielki Brat patrzy" czy ,,policja myśli", opublikował swoją antyutopijną powieść p.t. ,,Rok 1984". Książka uznana została za jedną z pierwszych powieści science fiction prezentujących alternatywną przyszłość. ,,Rok 1984" to przerażająca wizja totalitarnego państwa sprawującego kontrolę nad ludzkim umysłem, przeszłością, historią, językiem.

- Ze względu na ponadczasowe oskarżenie totalitaryzmu oraz ostrzeżenie przed mechanizmami władzy, druk powieści w Polsce został całkowicie wstrzymany przez cenzurę do roku 80, a następnie do roku 89 ukazywała się ona jedynie nakładem wydawnictw niezależnych.

? Rok 1984: Wielki Brat Patrzy - to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show ,,Big Brother". Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

? Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak ,,wolność" i ,,sprawiedliwość" nie istnieją. Na kuli ziemskiej są miejsca, gdzie ten świat wciąż trwa. I zawsze znajdą się cudotwórcy gotowi obiecywać stworzenie nowego, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. A dwa plus dwa wcale nie musi się równać cztery.  


DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]
Podziękowania,
 
Komentarze