Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !


MENU


Panel Usera


Kategorie


PROGRAMY


Torrent: Zbigniew Nienacki - cykl Dagome Iudex tom 1-3 [ebook PL] [epub mobi pdf ]
Dodał:  vnkpyzwi
Data: 09-08-2019
Rozmiar: 12.97 MB
Seed: 12
Peer: 1
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  E-Booki

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 25
Liczba komentarzy: 1
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 03:59:56

OPIS:Zbigniew Nienacki
cykl Dagome Iudex tom 1-3
kategoria powieść historyczna
[ebook PL]
format [epub mobi pdf ]1. Ja, Dago
2. Ja, Dago Piastun
3. Ja, Dago Władca

Bohaterem powieści Nienacki uczynił Dago Piastuna - legendarnego Piasta, dziada Mieszka I. Na OPISywaną przez siebie rzeczywistość spróbował spojrzeć tak, jakby mogli to uczynić bohaterowie jego książki. Intencją autora była też próba przyjrzenia się mechanizmom zdobycia i utrzymania władzy. Dago wierzy, że jest synem olbrzyma i powinien dokonać czegoś niezwykłego. Przeżywa wiele dramatycznych przygód, by wreszcie osiągnąć swój cel: państwo, którego zostaje władcą. U schyłku życia Nienacki zrealizował - tak jak potrafił - daną kiedyś Pawłowi Jasienicy obietnicę napisania "pierwszego rozdziału" historii ojczystej. Tytuł powieści nawiązuje do nazwy jednego z najbardziej znanych tekstów dotyczących końca X wieku. "Dagome iudex" to regest dokumentu wystawionego przez Mieszka I, który oddaje swoje państwo pod opiekę papieża. Ta trzytomowa dotąd powieść została wydana w jednym woluminie.

DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]
Podziękowania, Lech066
 
Komentarze
10/08/2019 18.16.00
SilverArrow69
Trylogia Ja, Dago to jedna z najlepszych polskich książek jake czytałem. Autor pan Nienacki - ten od Pana samochodzika i Skiroławek, Ja Dago to jego dzieło życia. Polecam najbardziej niedoceniona historia ever. Stara Baśń w wersji hard-core. Opowieść operuje na kilku levelach
- opowiadanie
- historia (nieznana) 8-9 w.n.e. oraz retrospekcje do starożytności
- zasady zdobywania władzy
- manipulacja
- mowa ciała
- sex
- "Księga grzmotów i błyskawic".
Książka unikat, sama wybiera sobie kto ma ją przeczytać....